Mapa projektów realizowanych w ramach wdrażania LSR obszaru "Dolina Karpia"

Opracowanie i wydanie bajki - malowanki pt. „Opowieści z Doliny Karpia” - Zatorski Stragan Bajek

www: www.zator.pl
  • Wnioskodawca: Gmina Zator
  • Kwota całkowita/dofinansowania: kwota dofinansowania 24 999,00 PLN

Opracowanie wydanie bajki - malowanki pisanej wierszem dla najmłodszych. Bajki oraz ilustracje, które znalazły się w publikacji, zostały stworzone przez mieszkańców Gminy Zator.

Drogie Dzieci, Drodzy Rodzice!

Oddajemy w Wasze ręce dzieło wyjątkowe! „Opowieści z Doliny Karpia – Zatorski Stragan Bajek”, to zbiór przepięknych wierszy, bajek i historyjek, które opowiadają o miejscu, w którym żyjemy. Jak sami wiecie, jest to miejsce szczególne, pełne tajemnic i ciekawych postaci. Co ważniejsze, dzieło to powstało tutaj w stolicy Doliny Karpia. Tworzyli je dla Was nasi mieszkańcy, którzy wzięli udział w organizowanym przez nas konkursie. Mam nadzieję, że „ Zatorski Stragan Bajek” umili Wam niejeden rodzinny wieczór i niejedno rodzinne spotkani. Życzę miłej lektury.

Zbigniew Biernat

Burmistrz Zatora

Tytuły bajek: Królewski Karp, Jak karpie powędrowały do Zatora, Był sobie dobry król, Bajka dziadka karpia, Dali się zwieść, Legenda o Tatarach, Dumna Zatorzanka, Danuśka, Ukryty Skarb, Legenda o Alei Lipowej, Kaczka i płotka, W poszukiwaniu ślepowrona, Odkrywcy, Zatorskie Dinozaury, Zatorski Smok, Święto Karpia.

Autorzy tekstów: Dominika Siedlecka, Iwona Stańczyk, Anna Wątroba, Zuzanna Pindel

Autorzy ilustracji: Karolina Kamińska, Maciej Laskowski, Justyna Paluchowska