Mapa projektów realizowanych w ramach wdrażania LSR obszaru "Dolina Karpia"

Zorganizowanie cyklu wydarzeń kulturalnych, kulinarnych i rekreacyjnych w Dolinie Karpia na terenie Gminy Brzeźnica pod nazwą „Letni Festiwal Kultury- Brzeźnica 2011"

www: www.ckbrzeznica.pl
  • Wnioskodawca: Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy
  • Kwota całkowita/dofinansowania: 25258,48 zł / 16446,07 zł

Działania w ramach operacji: „Zorganizowanie cyklu wydarzeń kulturalnych, kulinarnych i rekreacyjnych w Dolinie Karpia na terenie Gminy Brzeźnica pod nazwą "Letni Festiwal Kultury” -   Brzeźnia 2011 odbyły się następujące wydarzenia artystyczne:

* Impreza kulturalna w dniach 30.06-1.07 2012 roku w Amfiteatrze obejmująca:

- koncert muzyki etnicznej i rozrywkowej pod nazwą Biesiada staropolska w wykonaniu zespołu Golden Team,

- prezentację kulinarno-promocyjną potraw z Doliny Karpia pod nazwą „Smaki Doliny Karpia”,

- kiermasz rękodzieła wraz z warsztatami rękodzielniczymi w zakresie koronkarstwa, bibułkarstwa, haftu, wyrobu patchworków oraz wikliniarstwa,

- występ zespołu ludowego Kumoszki,

- koncerty orkiestr dętych z Łączan i Sosnowic

- pokaz rycerskiej wioski słowiańskiej,

-  koncert zespołu muzycznego Kilersi

* zawody wędkarskie na łowisku w Paszkówce.

* koncert wokalno-instrumentalny w Brzeźnicy 

Została nagrana płyta CD z muzyką wykonywaną przez dzieci i młodzież z terenu gminy Brzeźnica pt. „Młode Talenty” -promocja płyty odbyła się w dniu 1.07.2012 r. podczas imprezy plenerowej w Amfiteatrze. Ponadto w  ramach promocji projektu przygotowana została podstrona internetowa, zostały wydrukowane plakaty, zakupione koszulki, przygotowana matryca wraz z okolicznościowymi monetami. 

Został wydany również folder podsumowujący działania Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Brzeźnica, który można było otrzymać w trakcie imprezy plenerowej w Amfiteatrze w dniach 30.06-1.07.2012 r.